Aranyoklevél kiadása Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata Egészségügyi Alapellátási Intézménye részére
A Magyar Szabványügyi Testület aranyoklevelet adományozott Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata Egészségügyi Alapellátási Intézményének minőségirányítási rendszerével kapcsolatos elkötelezettségének elismeréseként. Aranyoklevelet azok a szervezetek kaphatnak, amelyek irányítási rendszerüket eredményesen működtetik és fejlesztik, valamint tanúsítványukat legalább 12 éven keresztül tartják fenn a Magyar Szabványügyi Testületnél.
Az aranyoklevelek adományozásával az MSZT-nek az a célja, hogy köszönetet mondjon az elkötelezett szervezeteknek és ösztönözze minden tanúsított ügyfelét arra, hogy a változó körülményekhez igazodva fokozzák az irányítási rendszerek eredményességét.
Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata Egészségügyi Alapellátási Intézménye 2000. február 1-től működik, jelenleg 27 telephelyen, amelyből 23 telephelyen tanúsított minőségirányítási rendszert működtet. Az Intézmény először 2001-ben tanúsíttatta minőségirányítási rendszerét a Magyar Szabványügyi Testülettel és 2019-ben immár hatodik alkalommal eredményesen megújította tanúsítványát.
Az alapellátási Intézmény működési területe: Nagykanizsa város és a közigazgatásilag hozzárendelt községek.
Az intézmény célja a város egészségügyi alapellátásának biztosítása, egészségügyi szakfeladatokon keresztül. Az ellátási terület felnőtt és gyermek lakosai részére 21 felnőtt háziorvosi, 10 házi gyermekorvosi szolgálat napi rendelési időn túli ügyelettel biztosítja az ellátást, 9 vegyes fogorvosi, 1 fogszabályozási szolgálat, röntgendiagnosztikai lehetőséggel és hétvégi ügyelettel biztosítja az egészségügyi ellátást. Az ifjúságorvosi szolgálat a védőnői szolgálat munkatársainak közreműködésével az általános és a középiskolás gyermekek preventív ellátását végzi. Az anya- és gyermekvédelmi, a gyermek- és felnőttgondozást és megelőzést végző védőnői szolgálatban 28 fő látja el a feladatot. Az alapellátási intézmény szervezésében működik az anyatejgyűjtő-állomás is.
A szervezet minőségpolitikájában célul tűzte ki, hogy:
- a betegek/szolgáltatást igénybe vevők magas szintű ellátásban részesüljenek;
- szolgáltatásaikat úgy alakítsák, hogy azok emberközpontúak legyenek, a hozzájuk forduló egyének egészségügyi problémáira megoldást adjon, elősegítse a szolgáltatást igénybe vevők egészségének mielőbbi visszaszerzését, illetve megőrzését, figyelembe véve igényeiket és elvárásaikat;
- az ellátást az etikai normák és a betegek jogainak betartásával a legjobb szaktudás szerint végezzék;
- a rendelkezésre álló erőforrások hatékony felhasználásával, fejlesztésével, munkamódszereik korszerűsítésével az ellátás színvonalát javítsák;
- elősegítsék, hogy valamennyi dolgozójuk rendelkezzen széles körű szakmai ismeretekkel és szaktudásukat további képzésekkel bővítsék;
- kiemelt figyelmet fordítsanak a betegbiztonság megteremtésére a betegek, valamint a szolgáltatást igénybe vevők elégedettségének érdekében.
A Társaság minőségirányítási rendszerének tanúsított alkalmazási területe:
Felnőtt háziorvosi szolgálat, gyermek háziorvosi szolgálat, védőnői szolgálat, ifjúságorvosi szolgálat, fogorvosi szolgálat és ügyelet, fogászati röntgen, fogszabályozás, anyatejgyűjtő-állomás, felnőtt és gyermek központi ügyelet.
Az MSZT ezúton is gratulál Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata Egészségügyi Alapellátási Intézménye vezetőinek és munkavállalóinak az audithoz, valamint az aranyoklevélhez, további eredményes munkát kíván a minőségirányítási rendszere működtetéséhez és fejlesztéséhez.
Aranyoklevél
Források:
- 2019. évi auditjelentés
- Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata Egészségügyi Alapellátási Intézményének kézikönyve
Irányítási rendszerek tanúsításával kapcsolatban kérem, vegye fel a kapcsolatot
Kéki Zsuzsannával, az MSZT Tanúsítási Titkárság főosztályvezetőjével vagy
Szamosiné Dávid Izabellával, az MSZT Tanúsítási Titkárság főosztályvezető-helyettesével az alábbi elérhetőségen:
Tel: 06/1/4566-928; cert@mszt.hu
2020. január