Az emberiség történelmében már a kezdetektől számos példát találunk az egységesítésre, illetve az egységesítés eredményeinek használatát elrendelő hatósági előírásokra. Ezek a törekvések a mai kor igényeinek megfelelő szabványosítás előfutárai. Napjainkban a termelés, a kereskedelem és a szolgáltatások területén működő vállalatok, gyártók piacra jutásához és piacképességéhez elengedhetetlen a szabványok alkalmazása és a szabványosítási ismeretek.
A képzés célja: olyan általános ismeretek szerzése, amelyek szükségesek a nemzetközi, az európai, a nemzeti és a vállalati szabványok rendszerének áttekintéséhez, a szabványok kikereséséhez, beszerzéséhez és számítógépes nyilvántartásához.
Ajánljuk: mindazoknak, akiknek feladatkörébe tartozik szabványok beszerzése, nyilvántartása, szabványtár kezelése, akik nemzetközi, európai vagy nemzeti szabványok kikeresésével, számítógépes nyilvántartásával vagy vállalati szabványtár kialakításával foglalkoznak. Ajánljuk továbbá azoknak, akik olyan termékek előállításában vagy kereskedelmében érdekeltek, amelyekkel kapcsolatban követelmény a tanúsítás.
A jelentkezés ajánlott feltétele: középfokú végzettség.
Sikeres vizsga esetén megszerezhető: az MSZT által kiállított – Szabványügyi asszisztens – oklevél.
Témakörök:
- a szabvánnyal kapcsolatos alapfogalmak;
- a szabványok tárgya, célja, fajtái, szintjei;
- nemzetközi, európai és nemzeti szabványok;
- harmonizált szabványok, a CE-jelölés;
- szabványok beszerzése és nyilvántartása;
- szabványok kidolgozása;
- vállalati szabványosítás;
- a szabványügyintéző feladatai;
- számítógépes hozzáférhetőségek.
További lehetőség a szabványosítással kapcsolatos ismeretek megszerzésére
az MSZT felkészült munkatársaival folytatott interaktív, személyre szabott konzultáció.